poniedziałek, 16 grudnia 2013

Jak pozbyć się efektu suchej skóry

Moja skóra Zimą jest strasznie kapryśna i przeważnie przesuszona. Jeżeli i Wy macie z tym problem to zachęcam do lektury:)

Balsamy do ciała nigdy nie należały do moich ulubieńców. Szczególnie dlatego, że należę do gatunku niecierpliwych nerwusów i czekanie na wchłonięcie kosmetyku doprowadza mnie do szału.
Ostatnio w modzie są olejki - stosowane zarówno do włosów, ciała, rzęs, paznokci. Niestety, ich aplikacja jest nieco uciążliwa, niemniej jednak w moim odczuciu efekty nakładania olejków i oliwek na ciało są bardziej długotrwałe niż balsamu.  Ja znalazłam idealny dla mnie sposób na aplikację oliwki bez tracenia 100 godzin w łazience. 

Metoda #1 bardzo prosta i przyjemna, podczas kąpieli po umyciu ciała do wanny nalewamy oliwki/olejku w ilości ok małej łyżeczki do herbaty. I tak sobie leżymy, ochlapujemy ciało i wychodzimy z wanny wycierając się ręcznikiem. Efekt na mojej skórze jest fantastyczny. Nawilżona, elastyczna gładka skóra!:) 

Dla posiadaczek kabin prysznicowych polecam metodę #2. Po umyciu ciała odpowiednim kosmetykiem, nalewamy oliwkę na mokrą gąbkę do ciała i po prostu wmasowujemy tak, jak w czasie mycia. Efekt jest taki sam, a masaż dodatkowo pozytywnie wpływa na krążenie krwi, poprawia koloryt naszej skóry i zapobiega obrzękom. 

Do takich nawilżających pryszniców i kąpieli polecam stosowanie m.in oliwek Babydream, oliwę z oliwek, olej kokosowy,  bądź jakikolwiek olejek do ciała na bazie naturalnych składników (bez parafiny!).

       Olejek pielęgnacyjny Babydream,    
   cena ok. 7 zł               
                                                                 
Olejek do masażu migdały i papaja Alterra, 
cena ok. 14 zł


Oliwka pielęgnacyjna HIPP, 
cena ok. 12 zł
Jak Wam się podoba metoda kąpieli oliwkowej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz